Cumulus koostab Tallinna Haridusameti tellimusel üldhariduskoolide võrgu korrastamise kava, mille esialgne versioon valmib juulikuus. Lõplikult kinnitatakse kava peale kooskõlastusringi oktoobris.

Kava koostamise eesmärk on luua optimaalne Tallinna põhikoolide ja gümnaasiumide võrk, mis hõlmab kõiki Tallinna munitsipaalüldhariduskoole, kuid arvestab ka teisi haridusasutusi Tallinnas ning linnastus.

Ühtlasi on eesmärgiks jätkata Tallinna elanike vajadustele, ootustele ning linna ruumilistele võimalustele vastava koolivõrgu korrastamist ja arendamist ning väljatöötatud kriteeriumitele toetudes modelleerida optimaalne Tallinna põhikoolide ja gümnaasiumide võrk. Tallinna koolivõrk peab tagama võimaluse kõigil Tallinna noortel omandada põhiharidus ja soovi korral üldkeskharidus.

Kava koostamine hõlmab hetkeolukorra analüüsi (olemasoleva olukorra kirjeldus, õpilaste arvu prognoos jmt), alternatiivsete arengusuundade kirjeldamist, sh nende majanduslike analüüside teostamist, parima võimaliku variandi välja valimist ning selleni viiva tegevuskava koostamist koos võimalike riskide määratlemisega.

Cumulus koostab kava koostöös Tallinna Ülikooli Tuleviku-uuringute Instituudiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.