Kevadel positiivse rahastamisotsuse saanud projekti eesmärgiks on anda osalejatele teadmisi strateegilisest mõtlemisest, tõhustada omavalitsuste koostööd piirkonnale tervikuna olulistes võtmevaldkondades ning koostada reaalne rakenduskava ühistegevusteks tulevikus. Erilist tähelepanu pööratakse valdkondadele haridus, sotsiaalhoolekanne ja tervishoid ning energia- ja kommunaalmajandus, kuid arutletakse ka mitmete teiste võimalike kokkupuutepunktide üle. Novembris algav koolituskursus on mõeldud nii ametnikele kui volikogu liikmetele.

Esimene koolituspäev toimub juba novembri alguses ja kokku on kavas kohtuda kolmel korral. Koolituskursuse tulemusena valmib ka detailne rakenduskava, milles omavalitsused lepivad kokku konkreetsetes tegevustes, mida lähiajal üheskoos ellu rakendada.

Tartu Ärinõuandla kui maakondlik arenduskeskus osaleb projektis koolitusprogrammi väljatöötamisel, arenduskoolituste läbiviimisel, rakenduskava koostamisel ning viimases kirjeldatud tegevuste elluviimisel.

Koolitaja, kes lisaks ka rakenduskava koostada abistab, on Cumulus Consulting OÜ.

Projekt toimub Rahandusministeeriumi meetme „Avalike teenistujate, kohalike omavalitsuste ja mittetulundusühingute töötajate koolitus ja arendamine“ raames.

Uudise originaaltekstiga on võimalik tutvuda siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.