Tallinna Pedagoogiline Seminar on algatanud Euroopa Sotsiaalfondi poolt kaasrahastatud projekti „Põhiharidusega töötutele noortele suunatud lapsehoidja eriala kutseõpe koos tugiteenuste võimaldamisega Tallinna Pedagoogilises Seminaris”, mille jooksul pakutakse lapsehoidja eriala  kutseõppe võimalust nii Tallinnas kui Jõhvis. 

Kutseõpe algab oktoobris 2011. Õpe kestab ühe õppeaasta ning on õppijale tasuta. Edukalt lõpetanu saab kutsehariduse tunnistuse ning kutsetunnistuse. Lisaks pakutakse tugiteenuseid nõustamisena (psühholoogiline, juriidiline, toimetuleku-, karjääri- ja võlanõustamine), samuti toitlustamist, transporditoetust ja stipendiumi õppepäevadel. Õppekava aluseks on Lapsehoidja eriala riiklik õppekava, mis sisaldab 30 õppenädala ulatuses teoreetilist ja 10 õppenädala ulatuses praktilist õpet. Parema edasise toimetuleku huvides on õppekavva lisatud ka täiendav eesti ja vene keele õpe ning ettevõtlikkusõppe moodul. 

Projekti sihtgrupp on põhiharidusega töötud vanuses 17-29 aastat, kes on põhihariduse omandanud hiljemalt 2009/2010. õppeaastal ja kes on viimase 12 kuu jooksul olnud vähemalt 6 kuud registreeritud töötuna Eesti Töötukassas. 

Kutseõpe toimub eesti keeles Tallinna Pedagoogilises Seminaris (Räägu tn 49, Tallinn) ja vene keeles Kersti Võlu Koolituskeskuses (Kooli 7, Jõhvi). 

Cumulus koostas projekttaotluse kogumahus 285 tuhat eurot ja tegeleb koostöös Tallinna Pedagoogilise Seminari meeskonnaga projekti juhtimisega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.