Aprillis ja mais toimus Eesti kõrgkoolide vilistlaste küsitlus, mille eesmärgiks on saada ülevaade vilistlaste lõpetamisejärgsest tegevusest, toimetulekust tööjõuturul ning hinnangutest kõrgkooli õppetöö kvaliteedile. Saadud arvamused ja kogemused aitavad Haridus- ja Teadusministeeriumil ning kõrgkoolidel kujundada Eesti kõrghariduse tulevikku.

Küsitluse sihtgrupiks olid kõikide Eesti kõrgkoolide 2012. aasta lõpetajad ja aastatel 2010-2012 lõpetanud välistudengid. Kokku kuulus sihtgruppi ligikaudu 11 000 vilistlast. Ankeetküsimustikule vastas 3443 inimest ehk 32% vilistlastest. Kõik uuringus osalenud 25 kõrgkooli saavad enda käsutusse oma kooli puudutava andmefaili, et soovi korral täiendavaid analüüse läbi viia.

Kõikide oma kontakti jätnud vilistlaste vahel loositi välja kaks iPad Air’i ning kolm lohutusauhinda. iPad’i võitsid Eesti Kunstiakadeemia vilistlane Karin Pastak ja Tallinna Tehnikaülikooli vilistlane Virve Rukholm.

Uuringu tulemusi kõrvutatakse ka varasemate vilistlasuuringutega, et võrrelda toimunud muutusi. Andmete analüüs ja lõpparuanne valmivad novembris.

Uuringut viib Haridus- ja Teadusministeeriumi ning SA Archimedes tellimusel läbi uuringu- ja konsultatsioonifirma Cumulus Consulting OÜ.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.