Keskkonnaamet alustab uuringutega, mis aitavad välja selgitada õpetajate, õppejõudude ja koolivälise keskkonnahariduse spetsialistide täiendkoolitusvajadust ning õppevahenditega varustatust. Samuti uuritakse keskkonnahariduse koostöövõrgustikku, kirjeldatakse võrgustikus osalejate rolle, ootusi ja võimalusi, kuidas koostöövõimekust tõsta. Uuringute alusel töötatakse edaspidi välja täiendkoolituskavad säästva arengu lõimimiseks õppetegevusse kõigil haridusastmetel ja saadakse ülevaade olemasolevatest ja praktikas tunnustust leidnud õppevahenditest.

Uuringut korraldab Keskkonnaameti tellimusel OÜ Cumulus Consulting ja seda rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi programmist “Keskkonnahariduse arendamine“. Uuringute tulemustega saab alates augustist tutvuda keskkonnaameti kodulehel.

„Loodame, et uuringud annavad põhjaliku ülevaate Eesti keskkonnahariduse hetkeseisust ja arenguvõimalustest. Kuna keskkonnateadmised on üheks võtmepädevuseks kohanemisel muutuvas maailmas ja keskkonnaprobleemide ennetamisel, siis on kõige aluseks just koolitajate koolitamine. Palume kõigil ankeedi saajatel kindlasti sellele vastata, sest vaid sel juhul on võimalik saada olukorrast terviklik ülevaade ja koostada asjakohased täiendkoolituskavad,“ ütles Keskkonnaameti peaspetsialist-programmijuht Kristjan Sahtel.

Programm „Keskkonnahariduse arendamine“ annab tõuke keskkonnahariduse arendamisele nii üld- kui ka koolivälises hariduses. Programmiga täiustatakse keskkonnahariduse koostöövõrgustikku, et riiklikel õppekavadel põhinev ja kooliväline keskkonnaharidus toetaks teineteist ning keskkonnahariduse areng Eestis oleks süsteemne ja kestev.

Uudise täisteksti on võimalik lugeda siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.