Koostöös Eesti Maaomavalitsuste Liiduga korraldas Cumulus märtsi lõpus toimunud Linnade ja Valdade Päevadel töötoa, mis keskendus omavalitsuste ettevõtluskeskkonna ning tööhõive arendamise küsimustele.

Töötoas käsitleti ettevõtluse arengu toetamist riigi poolt perioodil 2014-2020, räägiti senistest meetmetest ning vajadusest neid muuta. Samuti räägiti ettevõtjate ja omavalitsuste koostööst ning väikeettevõtluse toetamisest maapiirkondades.

Töötoa teises pooles keskenduti ettevõtluse arendamise näidetele omavalitsustes nii Eestis kui ka välismaal. Cumulus tutvustas kohalike omavalitsuste ettevõtluse arendamise ja töökohtade loomise meetmete ning võimaluste analüüsi, mis oli koostatud teiste Euroopa riikide põhjal. Analüüs tõi välja, et kohalike omavalitsuste ettevõtluse toetamise ja töökohtade loomise meetmeid ei ole otstarbekas rakendada eraldiseisvalt, sest parima tulemuse annab meetmete omavaheline kombineerimine. Seega on vajalik, et kompleksne käsitlus jõuaks omavalitsuste tänasesse praktikasse.

Töötoas esinesid ettekannetega Siseministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, EASi, Kaubandus- ja Tööstuskoja, Tallinna, Rae ja Mooste KOVide esindajad. Praktilisi näiteid jagasid tööstusalade arendajad Ida-Viru- ning Pärnumaalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.