Septembris lõppes Cumuluse poolt läbi viidud arendus- ja koolitusprojekt „Lääne-Harjumaa omavalitsuste haldusvõimekuse tõstmine ja ühisteenuste arendamine”. Projekti käigus tihendasid kaheksa Lääne-Harju omavalitsust – Keila, Saue ja Paldiski linnad, Harku, Saue, Keila, Padise ja Kernu vallad – omavahelist koostööd.

Projekti üldiseks eesmärgiks ooli Lääne-Harju piirkonna tasakaalustatud ja jätkusuutliku arengu tagamine läbi omavalitsuste tihedama koostöö. Projekti käigus koostati ühiste arutelude ja koolituste käigus välja halduskoostöö rakenduskava, milles määratleti piirkonna omavalitsuste koostöö alused ja tegevused. Rakenduskavas lepiti kokku, et peamiselt tehakse tihedamat koostööd haridus- ja sotsiaalvaldkonnas, näiteks tugiteenuste tagamisel piirkonna hariduses.

Lisaks rakenduskava koostamisele viidi läbi 8 koolitus-seminari, mille fookus oli suunatud halduskoostöö rakendamisele, muudatuste juhtimisele, meeskonnatöö arendamisele, kaasamisele ning ühiste teenuste/tegevuste rakendamisele.

Projekti rahastati meetmest „Avalike teenistujate, kohalike omavalitsuste ja mittetulundusühingute töötajate koolitus ja arendamine“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.