Cumulus viib läbi arendus- ja koolitusprojekti „Lääne-Harjumaa omavalitsuste haldusvõimekuse tõstmine ja ühisteenuste arendamine”. Selle käigus tihendavad kaheksa Lääne-Harju omavalitsust – Keila, Saue ja Paldiski linnad, Harku, Saue, Keila, Padise ja Kernu vallad – omavahelist koostööd. Projektis osaleb partneri ja projektijuhina Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus.

Projekti üldine eesmärk on Lääne-Harju piirkonna tasakaalustatud ja jätkusuutliku arengu tagamine läbi omavalitsuste tihedama koostöö. Projekti käigus koostatakse ühiste arutelude ja koolituste käigus välja halduskoostöö rakenduskava, mille järgi saab edaspidi reaalseid koostööalgatusi – näiteks koostööprojekte, ühisametnikke- või ettevõtteid või lausa ühinemisi – ellu viia. Rakenduskava määratleb piirkonna omavalitsuste koostöö alused ja tegevused.

Lisaks rakenduskavale viiakse läbi 8 koolitus-seminari, mille fookus on suunatud halduskoostöö rakendamisele, muudatuste juhtimisele, meeskonnatöö arendamisele, kaasamisele ning ühiste teenuste/tegevuste rakendamisele tulevikus.

Projekti lõpus aset leidval arengufoorumil maikuus 2013 saavad koostöö teemal kaasa mõelda ja rääkida kõik asjast huvitatud isikud ja organisatsioonid. Arengufoorumi arutelude tulemused on aluseks rakenduskava lõplikule väljatöötamisele.

Projekti rahastatakse meetmest „Avalike teenistujate, kohalike omavalitsuste ja mittetulundusühingute töötajate koolitus ja arendamine“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.