Cumulus viib koostöös Tallinna Ülikooli Tuleviku-uuringute Instituudi, OÜ-ga Nutifikaator ja OÜ-ga Consultare läbi Põllumajandusministeeriumi tellitud LEADER-tegevusgruppide strateegiate vahehindamist.

Vahehindamise eesmärkideks on:

  1. hinnata iga kohaliku tegevusgrupi aastatel 2007-2013 kehtiva kohaliku arengu strateegia rakendamisega saavutatud tulemusi ja mõju;
  2. teha ettepanekuid strateegiate kvaliteedi ja nende rakendamise parandamiseks tulevikus;
  3. anda terviklik ülevaade seire ja hindamise olukorrast kohalikes tegevusgruppides ja hinnang sellele;
  4. teha ettepanekuid ühtse strateegiate seire ja hindamise süsteemi loomiseks;
  5. anda hinnang kohalike tegevusgruppide tegevuse läbipaistvusele, selgusele ning administratiivsele jätkusuutlikkusele.

Vahehindamise raames analüüsitakse kõigi 26 LEADER-tegevusgrupi strateegiaid ning muid asjakohaseid dokumente, samuti viiakse läbi kohapealsed intervjuud ning koostatakse ettepanekud ja soovitused edaspidiseks. Hindamise aruanne valmib 2013. a sügisel.

LEADER on Euroopa Liidu algatusprogramm, mille abil edendatakse elu maapiirkonnas. Programmi rakendatakse piirkonna arengustrateegia kaudu ning on ettevalmistatud kohalike inimeste algatusel ja koostöös.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Me kasutame küpsiseid, et parendada teie kasutajakogemust ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaame. Jätkates meie veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega.